Szukaj
Meteo Śnieżnik

Noclegi Śnieżnik

GOPR

Grupa Wałbrzysko - Kłodzka 
Aktualna pogoda i warunki turystyczne

Facebook

Ścieżka w Obłokach

Zapraszamy do odbycia wspaniałej wycieczki do Ścieżki w Obłokach, z której widoki na Śnieżnik i okolice są niesamowite.

Znajduje się niedaleko górskiej chaty Slaměnka, blisko górnej stacji kolejki linowej Sněžník, na wysokości 1116 m n.p.m. Na górę wyjechać możną kolejka linową, na rowerze lub dojść pieszo.

Osoby, które w schronisku okażą bilet ze Ścieżki w obłokach zostaną poczęstowane herbatą z najlepszym sokiem malinowym własnej produkcji!

Ze schroniska na Śnieżniku można dojść na kilka sposobów. Proponujemy dwa warianty trasy pieszej:

  • Ze schroniska zielonym szlakiem na szczyt Śnieżnika (ze szczytu można już zobaczyć konstrukcje Ścieżki), następnie zielonym lub czerwonym schodzimy do Stříbrnická i wybieramy szlak niebieski, którym dochodzimy do Chaty Babuše. Tu należy przejść na szlak zielony, którym podążamy aż do Pod Babuší, gdzie przechodzimy na ostatni odcinek - szlakiem niebieskim podążamy w kierunku Chaty Slaměnka. Trasa liczy ok. 10 km, nie jest trudna, a na jej pokonanie potrzebujemy ok. 3 godzin.
  • Ze schroniska zielonym szlakiem na szczyt Śnieżnika, następnie czerwonym schodzimy do skrzyżowania z żółtym szlakiem (Sadzonki) i dalej kierujemy się już cały czas żółtym szlakiem do Dolnej Morawy. Tu można albo podejść pod ścieżkę lub wjechać wyciągiem. Trasa bardzo łatwa, po wejściu na Śnieżnik prowadzi cały czas w dół, liczy 11 km na które będziemy potrzebować ok. 3,5 godziny. Polecamy ją jako szlak do Ścieżki w Obłokach, a powrót radzimy zaplanować pierwszym wariantem.

 

Ścieżka w Obłokach w liczbach:

  • Wysokość nad poziomem morza – 1 116 m
  • Wysokość ścieżki - 55 m
  • Długość drewnianej kładki – 710 m
  • Długość zjeżdżalni – 100 m

 

Więcej informacji:
http://www.dolnimorava.cz/pl/sciezka-w-oblokach

Warto też obejrzeć filmy:

Foto: Stezka v oblacích

DMC Firewall is a Joomla Security extension!