Szukaj
Meteo Śnieżnik

 

 

 

 

 

 

Kamera

Noclegi Śnieżnik

GOPR

Grupa Wałbrzysko - Kłodzka 
Aktualna pogoda i warunki turystyczne

Facebook

Piwo Opat

Wędrując po górach trzeba czasami ugasić pragnienie. Pełnoletni turyści mogą sięgnąć w tym celu po piwo. W naszym schronisku oferujemy doskonałe czeskie piwo "Opat" warzone w browarze Brumov.

Tuż przy granicy z Polską, 30 kilometrów od Wałbrzycha, znajduje się kilkutysięczne czeskie miasteczko Broumov, a w nim jeden ze starszych browarów w tej części Europy. Obecnie warzone piwo Opat nawiązuje swoją nazwą do dawnych założycieli browaru - zakonu benedyktynów.

Atutem browaru jest własna słodownia oraz ujęcie wody ze studni artezyjskiej. Chmiel pochodzi z najlepszych regionów czeskich - z okolicy miasta Žatec. Browar unika stosowania koncentratów lub granulatów chmielowych. Użycie do produkcji własnych słodów oraz naturalnej szyszki chmielowej, powoduje iż, Opat zaliczany jest do czeskich piw typu tradycyjnego. Charakteryzuje się on pełnym smakiem podkreślonym zdecydowanym, goryczkowym akcentem chmielowym i wysoką pienistością.

 W bufecie schroniska spragniony turysta znajdzie oczywiście tradycyjne jasne piwo "Opat" ale polecamy również piwa ciemne i półciemne tego browaru. Dla smakoszy zaś znajdzie się "Opat" miodowy i pieprzowy.

Zapraszamy!

Our website is protected by DMC Firewall!